Kendinizin En İyi Versiyonu Olmanız için 5 Öneri

0

Yarın uyandığında daha iyi bir sen olman için 5 öneri:

1- İstekli Olun: Araştırmalar yaptığı is konusunda tutkulu/istekli olan kişilerin daha basarili olduğunu göstermiştir. Tabi ki yaptığınız her iş yasam amacınızla %100 aynı doğrultuda olmayabilir. Bu oldukça normaldir. Önemli olan istekle başladığınız bir işi, ayni tutku ve istekle sürdürebilmenizdir.

2- Önceliklendirin: Çakıl taşları yerine önce kayalara odaklanmak sizi asıl amacınızı başarmaya ve başarılı olmaya daha çok yaklaştırır.

3- Doğru hedefler belirleyin: Hedefleri olan insanların başarıya daha yakın olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Fakat her hedef sizi başarıya yaklaştıracak diye de bir kural bulunmamaktadır. Hedeflerinizin sizi bunaltmayacak ama yeterince de zorlayacak seviye olması oldukça kritik bir önem taşımaktadır.

4- Birlikte Çalışmak: Yardım istemek ve fikir danışmak yaptığınız işlerin daha kaliteli olmasını sağlarken hem de farklı bakış açıları kazanarak kendinizi geliştirmenize katkıda bulunur.

5- Büyük Düşünmek: Daha büyük hedefler koyduğunuzda karşınıza çıkan küçük sorunları aşmanız daha da kolaylaşır ve hedeflerinize giden yolda daha net olursunuz.

Kaynak: inc.com

Share.

About Author

Leave A Reply