İş Dünyası Kavramları ve Go Atölyesi

0

Strateji, Algı Yönetimi, İletişim, Değişim Yönetimi, Liderlik gibi iş dünyası profesyonellerinin başarılı olmalarını sağlayan yönetsel becerilere, bu becerilerin gelişiminde öne çıkan kavramlardan bazılarına  ve sabır-esneklik-uzgörü gibi güçlü kişilik özelliklerinin geliştirilmesinde Go oyununun nasıl katkıları olabileceğine değinilmektedir. Bu konularla Go ilişkisi açıklanırken kökleri çok eskiye dayanan Uzak Doğu yaklaşımlarından, Strategemler’den de bahsedilecektir.

 

1.Hafta  | Algı Yönetimi

Go Oyunu’ndan teknik olarak bahsedip, ilk oyunlarımızı oynuyoruz. Ayrıca hem iş, hem de sosyal yaşam yansımalarını Algı Yönetimi çerçevesinde konuşmaya başlıyoruz. Go’nun algı ve algı yönetimi ile bağlantısı nedir? Hem bireyler, hem kurumlar açısından algı neden önemlidir?

2.Hafta  | Öncelik Yönetimi

Öncelikleri nasıl farklı algılarız?  Hızlı, hayati veya etik kararlar almak zorunda kaldığımızda çoklu bakış açısına sahip olmak ve yaklaşımlarımızı buna göre belirlemek için hazırlıklı olmak neden önemlidir? Go’nun bu hazırlık sürecindeki katkısı ne olabilir?

3.Hafta  | İletişim-İlişki Yönetimi

Bir İş Dünyası Profesyoneli Go Oyunu ile, etkili iletişim ve ilişki yönetimi açısından neler kazanabilir?  İletişimde ve karşılıklı ilişkilerde karşılaşılan algı yanılsamalarının farkında olmak nasıl farklar yaratır?-

4.Hafta  | Değişim Yönetimi

Değişime bakış açımız değişebilir mi? Stratejik karar alma süreçlerindeki ikilemleri yeni bakış açıları kazanarak nasıl aşabiliriz? Go oyununa hakim olmaya başladıkça bu konularla ilgili deneyimlerimiz nasıl gelişebilir?

Katılımcı Sayısı: 10-30

Süre: 4 hafta | 3 saat

Detaylar ve Kayıt için: info@rna-tr.com | 0530 880 92 72 – 0216 456 44 62

Share.

About Author

Leave A Reply