İş Hayatında Kullanmak Üzere Şeflerden Öğrenebileceğiniz 5 Alışkanlık

0

şefler

Zaman yönetimi, mekan kullanımı, enerji yönetimi, insan yönetimi ve kaynak yönetimi üzerine dünyaca ünlü şeflerden öğrenebileceğimiz 5 alışkanlık.
1- Doğru planlamak, yemek yapmaktan daha uzun sürer. Şefler için yemeği yapma kısmı, aslında işin en kolay kısmıdır. Önemli olan öncesindeki planlamayı doğru yapmaktır.
2- Her adımın ne kadar zaman alacağını hesaplamak gerekir. Verilen zaman diliminde en iyi sonucu alabilmek için şefler, atacakları her adımı hesaplarlar. Böylece yapılması gereken tüm adımlar hem vaktinde hem de atlanmadan tamamlanır.
3- Süreci mükemmelleştirmek gerekir. Herhangi bir şeyi yapmadan, o şeyi yapmanın en doğru ve etkili yolunu bulmak önemlidir.
4- Ne zaman başlamak ve ne zaman durmak gerektiğini bilmek gerekir. En son ne zaman sizin onayınız gereken bir e-postayı cevapsız bıraktığınızı ve bu yüzden o işin ilerleyemediğini fark ettiniz? Şefler mutfakta birçok şeyi aynı anda yaparak hangi zamanda hangi yemeğe başlamaları gerektiğini planlarlar. Bazen bazı projelerden başımızı kaldırıp büyük resmi görmemiz ve gereken bazı adımları atmamız gerekir.
5- Odaklanmak. Şefler o an yaptıkları işe sadece orada bulunarak değil, orada zihnen de %100 şekilde bulunarak odaklanırlar.

Share.

About Author

Leave A Reply