Online Toplantı Etkileti

0

Pandemi sebebiyle birçok şirketin çalışmalarını online ortamda yürüttüğü şu günlerde, online toplantıların da iş hayatımızdaki sıklığı oldukça arttı.

Online toplantılarda mutlaka dikkat etmeniz gerekenler:

  1. Giyim: Toplantıya evden de katılıyor olsanız, mutlaka toplantıya uygun giyinmeye dikkat edin. Bu hem toplantı yaptığınız kişilere saygı duyduğunuzu hem de toplantı yaptığınız konuyu önemsediğinizin bir göstergesidir.
  2. Konuşma: Online toplantılarda söylemek istediklerinizi uzatmadan, olabildiğince net ve açık bir şekilde belirtmeye özen gösterin. Böylece hem karşınızdaki kişilerin dikkatini canlı tutmuş olursunuz hem de toplantıdaki diğer kişilere de görüşlerini belirtmeleri için yeterli zaman kalmasını sağlarsınız.
  3. Sessize alma: Konuşmanız bittikten sonra kendinizi sessize alarak dikkat dağınıklığı yaratabilecek arka plan seslerini engelleyebilirsiniz.
  4. Kişi sayısı: Toplantıdaki kişi sayısı her ne kadar fiziksel toplantılarda da dikkat edilmesi gereken bir konu olsa da, online toplantılarda daha kritik bir önem taşıyor. Özellikle herkesin görüşünü paylaşabilmesi açısından, online toplantılara davet edeceğiniz kişi sayısını olabildiğince az tutmaya çalışın.
Share.

About Author

Leave A Reply