RNA Danışmanları

aybanuaykutAybanu Aykut

1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Halen tiyatro oyunculuğu, TV oyunculuğu yapmakta olan Aybanu Aykut aynı zamanda drama öğretmenliği yapmakta ve özel kurumsal projelerde yer almaktadır. RNA Değişim Yönetimi bünyesinde kişisel algı yönetimi, doğaçlama, ses-nefes teknikleri eğitimleri vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

DENEYİMLER

Sahne Deneyimleri:
2008-2009 Akbank Prodüksiyon Tiyatrosu Mehmet Ergen yönetiminde ”Salvador Dali Göndermeleri İçimi Isıtıyor”
2006-2007 ve 2007-2008 sezonları Oyun Atölyesi Kemal Aydoğan yönetiminde ” Hırçın Kız”
2004-2005 ve 2005-2006 sezonları Oyun Atölyesi Kemal Aydoğan yönetiminde ”Azrail’in Gözyaşları”
1998-1999 sezonu özel bir prodüksiyon olan Volkan Severcan yönetiminde ”Keşanlı Ali Destanı”
1997-1998 sezonu İstanbul Devlet Tiyatrosu Selçuk Yöntem yönetiminde ”Ayışığında Şamata”
1996-1997 sezonu İstanbul Devlet Tiyatrosu Faik Ertener yönetiminde ”Androcles ve Aslan”
1995-1996 ve1996-1997 sezonları İstanbul Devlet Tiyatrosu Alev Sezer yönetiminde ”Maymun Davası”
1994-1995 sezonu İstanbul Devlet Tiyatrosu Cüneyt Gökçer yönetiminde ”Cadı Kazanı”

TV Deneyimleri:
2001 yılında Umur Bugay yapımcılığında ”Koltuk Sevdası” (TV dizisi)
1996 yılında Kartal Tibet yönetiminde ”Bizim Aile” (TV dizisi)
1993 yılında Abdullah Oğuz yönetiminde ”Son Söz Sevginin” (TV dizisi)

Drama Öğretmenliği Çalışmaları :
2000 – devam ediyor Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı (Alkev)
1999 – 2005 Şişli Terakki Lisesi
1995-2002 Yüzyıl Işıl Okulları

 

doruktan-turkerDoruktan Türker

Saint Michel Fransız Koleji’nin ardından, eğitimini İ.Ü. Radyo-TV Yayıncılığı ve A.Ü. Yönetim-Organizasyon bölümlerinde sürdürdü ve ardından Beykent Üniversitesi’nde Sinema üzerine Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 1992 yılında TRT’de başladığı medya kariyerinde çeşitli radyo ve TV kanallarında programlar ve farklı konseptlerdeki teknoloji yayınlarında yöneticilik yaptı. Kariyeri boyunca lokal ve global birçok şirkete danışmanlık veren Doruktan, çok genç yaşlardan itibaren edindiği iş ve yöneticilik tecrübelerini, verdiği farklı başlıklardaki eğitim ve seminerlerde paylaşıyor. Türkiye’nin en tecrübeli teknoloji uzmanlarından ve teknolojinin sosyal etkilerini incelemeye tutkuyla bağlı olan Doruktan, 2011 yılbaşından bu yana bağımsız olarak danışmanlık, eğitmenlik ve konuşmacılık yapıyor.   RNA Değişim Yönetimi bünyesindeki dijital algı yönetimi projelerinde, Teknolojinin ve İnternetin İletişime Etkileri, Kurumsal ve Kişisel Mahremiyet, Dijital Algi Dili & Sosyal Etkileri üzerine danışman, eğitmen ve moderatör olarak yer almaktadır.

 

elvanergunsariogluElvan Ergün Sarıoğlu

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Alcatel Teletaş’ta (Alcatel Lucent) Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak kariyerine başlamış, uzun yıllar bu kurumda görev yapmıştır. Ardından, Fransa’da yaşadığı 7 yıl boyunca, profesyonel kariyerine ara vermiş, farklı ilgi alanlarını keşfederek bu konularda araştırmalar ve uygulamalarda bulunmuştur. Bireysel temsilde görünümün, aksesuarların, renklerin imaja etkisi konusunda güncel yayınları ve yönelimleri takip etmiştir. Aksesuar tasarımı konusunda kendi çalışmaları bulunmaktadır. Şu anda kendi geliştirdiği iPhone ve iPad uygulamaları üzerinde çalışmakta ve kariyerine Türkiye’de bir dijital iletişim kurumunda proje yönetmenliği yaparak devam etmektedir. RNA Değişim Yönetimi projelerinde dijital uygulamalar, uzmanlık alanlarımızda kuruma ve sektöre özel aplikasyonların tasarımı ve geliştirilmesi ve kendi ilgi alanlarında yaratıcı atölye çalışmalarıyla yer almaktadır.

 

Fulya-AkbugaFulya Akbuğa

Fulya Akbuğa, ilk-orta-lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Bir süre Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak görev aldıktan sonra ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans derslerini tamamladı. 1994 yılından bu yana profesyonel olarak TV ve Radyo Programcılığı yapan Akbuğa, Capital Radio’nun ardindan Radyo ODTÜ’de Egitim Koordinatörlüğü görevini de yürttü. Halen ‘Ofis Kaçkını’ programıyla Radyo ODTÜ’deki canli yayinlarına devam etmektedir. 2002 yılında TRT’de yayınlanan “Ezgi Günü” programını sunan Akbuğa, TRT 2’de “ Üniversitem”, TRT1’de “Yarışalım Eğlenelim” programlarının sunuculuğunu üstlendi. Kanal B’de haber spikeri ve program sunucusu olarak görev yaptı. TRT Türk kanalının ilk yayın ekibinde ‘Haberdar’ programının sunucularından biri olarak yerini aldı. Aynı yıl TRT Ankara Radyosu’nda yayınlanan sohbet programı ‘Şehrin Nabzı’nı hazırlayıp sundu. 2010 yılından bu yana TRT Avaz ekranlarında hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan ‘Stüdyo Avaz’ programının sunuculuğunu yürüten Fulya Akbuğa, aynı zamanda seslendirme yapmakta; “Sunum ve Roportaj Teknikleri”, “Etkili ve Güzel Konuşma” ve “Radyoculuk” gibi alanlarda iletisim eğitimleri vermektedir. RNA Değişim Yönetimi’nin iletişim, kurumsal temsil, kişisel marka yönetimi projelerinde danışman ve eğitmen olarak yer almaktadır.

 

huseyincanerHüseyin Caner

Kadıköy Anadolu Lisesi’ni tamamladıktan sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2000-2003 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA programına devam ederek finans ve muhasebe uzmanlıklı lisansüstü eğitimini tamamlayan Caner, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ünvanına sahiptir. 1999 yılında BDO International’da denetçi olarak çalışma hayatına başlamış, 2003 yılının sonunda da PricewaterhouseCoopers İstanbul ofisine katılmıştır. PricewaterhouseCoopers’da müşterilere denetim ve danışmanlık hizmetleri vermekle birlikte eğitim grubunda da aktif olarak çalışmış, özellikle muhasebe ve finans eğitimlerinde eğitmen kadrosunda görev almıştır. Caner, 2009 yılında müdür olarak sürdürdüğü görevinden ayrılarak ilaç sektöründe Mali İşler Müdürlüğü ile kariyerine devam etmiştir. 2010 yılı itibariyle RNA Değişim Yönetimi bünyesinde Finansal Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri vermektedir.

 

Kaan ÖzkanKaan Özkan

1971 Ankara doğumlu olan Kaan Özkan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesini takiben ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra iş hayatına İstanbulda PROCTER & GAMBLE daki 3 yıllık görevi ile başladı. Bu görev esnasında MBA programına devam eden Özkan, yaklaşık 10 yıl süren NESTLE kariyeri boyunca Türkiyenin yanısıra İsviçre, Dubai, Orta Asya ve Avusturalyada çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 2006 yılında DAIMLER CHRYSLER da Finans müdürü olarak çalışan Kaan Özkan, takibeden dönemde POLISAN’daki 3 yıllık CFO ve Yurtdışı Başkanı rolünün sonrasında, 4 yıl Avusturya merkezli dünyanın en büyük kağıt şirketlerinden MONDİ’nin Türkiyedeki Endüstriyel Torba operasyonunda 2 fabrikadan ve Orta Asya operasyonlarının sorumlu CEO olarak görev almıştır. 2014 den itibaren İspanyol asıllı, geri dönüşümden kağıt ve oluklu mukavva üretiminde dünyanın en büyük şirketlerinden SAICA’nın Türkiye operasyonunu yürütmektedir. 2010-2014 yılları arasında GYIAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdüren Kaan Özkan, TEMA, TEGV ve AÇEV STK ları için bağış koşuları yapmakta, Adım Adım TEMA STK Sorumluluğunu yürütmekte, Genclig vakfı eğitimlerini vermekte ve Türkiyenin önde gelen 8 üniversitelerinde İnovasyon, Liderlik, Pazarlama, Takım Olma konularında konferanslar vermektedir. Kaan Özkan, fotoğrafçılık hobisini de İstanbulda ve yurtdışında tümünü çeşitli vakıflar yararına açtığı 8 kişisel sergi ile değerlendirmektedir.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKorhan Sezer

“Hayata Değişik Açılardan Bakmak Gerek.”

Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunudur.
Çalışma hayatına denetim şirketinde başlamış, sonrasında uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen banka aracı kurumlarında araştırma, pazarlama ve satış bölümlerinde bölüm-birim-şube yöneticilikleri yapmıştır.
Tutkusu olan fotoğrafçılığı, aldığı eğitimlerle zaman içerisinde ileri seviyelere taşımış ve üyesi olduğu İFSAK bünyesinde çeşitli sergilere katılmış, proje gruplarında yer almıştır.
Profesyonel iş hayatında kazandığı tecrübeyi, fotoğrafçılık bilgisiyle harmanlayarak kendi işini kurmaya karar verip Korhan Sezer Art Studio’yu kurmuştur. Fotoğrafçılık dersleri verip, İstanbul içinde fotoğraf gezileri düzenlemekte, ürün tanıtım fotoğrafları çekmektedir.
Uluslararası bir fotoğraf ajansıyla lisanslama ve dağıtım anlaşması bulunmakta, fotoğrafları bazı uluslararası kataloglarda yer almaktadır.
İFSAK ve TFSF üyesidir.
RNA Değişim Yönetimi projelerinde farklı perspektifler kazanma, yenilikçi yaratıcılık, görselliğin önemi konularında danışman ve eğitmen olarak yer almaktadır.

 

mehmetemin-barsbeyMehmet Emin Barsbey

Mehmet Emin Barsbey, 2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu Kurucusu’dur. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, bir süre reklam ve yayıncılık sektöründe çalıştıktan sonra profesyonel kariyerini uzun zamandır üzerinde çalışmakta olduğu Go üzerinden devam ettirmeye karar vermiştir. 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmiştir. Türkiye’nin tek Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go Hakemi olarak 6 yıldır Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda başhakem olarak görev almaktadır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı’nda başlayan atölyelerini, Açı Okulları’nda ve Hisar Okulları’nda ders olarak sürdürmektedir. Yetişkin atölyeleri İstanbul Go Okulu bünyesinde devam etmektedir. Türkiye Go Oyuncuları Derneği’nde İstanbul temsilcisi ve denetleme kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuş ve İstanbul Go Oyuncuları Derneği kurucuları arasında yer almıştır. RNA Değişim Yönetimi projelerinde; Stratejik Bakış Açısı Geliştirme, Liderlikte Algı Yönetimi, Değişim Süreçlerinde Yaratıcı Yaklaşımlar projelerinde eğitmen-uygulatıcı olarak ve kendi ilgi alanlarında yaratıcı atölye çalışmalarıyla yer almaktadır.

 

mustafaduranMustafa Duran

Kurucusu olduğu Pazarlamadünyası.com isimli pazarlama portalının editörlüğünü yürüten Mustafa Duran, pazarlama danışmanı olarak çalışmaktadır. Bunlunla beraber çeşitli araştırma ve web projelerinde yönetici olarak görev almakta ve pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, halkla ilişkiler, reklam, dijital trendler ve araştırma konularına kafa yormaktadır. 1994′ün sonlarında pazarlama araştırmaları ile başladığı pazarlama kariyerinde; dijital pazarlama (Vodaco Agency, On8 İletişim), araştırma (Diyojen, Güncel Veri, International Service Check), reklamcılık (Clear Channel, Aida İletişim), medya takibi (Ajans Press), bilişim (PBS Bilişim Danışmanlık, Bilişim Eğitim Merkezi), danışmanlık (Referans Noktası, Kurumsal Gelişim Enstitüsü, Enera Danışmanlık), dağıtım (Aktif İleti) ve otomotiv (BMC – Uzunalioğlu) alanında faaliyet gösteren firmalarda uzman, yönetici ve danışman olarak görev almıştır. İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezunu olan Mustafa Duran, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) Genç Profesyoneller Grubu, İstanbul İletişim Fakültesi Mezunlar Derneği (İSTİM) ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) üyesidir.

 

Özge Bulut Maraşlı

Yönetim Kurulu Danışmanı, DOĞAN HOLDİNG

Özge Bulut Maraşlı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı, Doğan Müzik , Net D, Slowtürk, D Yapım ve May Yapım Şirketleri Yönetim Kurulu üyesidir.

Mayıs 2018’e dek Kanal D ve D Yapım şirketlerinden sorumlu CEO’su ve Doğan TV CEO yardımcısı olarak görev yapan Bulut Maraşlı, stratejik yatırımlardan kurumsal iletişime, izleyici davranışlarından tüm paydaş ilişiklerine kadar çeşitli alanlarda çalışmış; Kanal D’nin tüm yayın stratejileri, dizi ve programlar, yurtdışı içerik satış, dijital yatırımlar ve yapımcılarla ilişkilerini yürütmüştür.
Özge Bulut Maraşlı, Dogan Televizyon’a geçmeden önce Doğan Holding’de iş kollarının stratejik uyumu ve iş geliştirme alanlarının sorumluluğunu üstlenerek Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuş; 2006 – 2011 yılları arasında şirketin Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İlişkiler Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. Aynı dönemde Doğan Enerji, Doğan Organik Ürünler, Milpa, Ditaş ve Çelik Halat A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevlerinde de bulunmuştur.
Doğan Grubuna katılmadan önce, 2003 – 2006 yılları arasında H.Ö. Sabancı Holding A.Ş CEO’suna bağlı olarak stratejik planlama, iş geliştirme, M&A, enerji projelerinin özelleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması, Telekom, gıda, perakende ve çimento iş birimleri gibi birçok sektörde danışmanlık yaptı. Özge Bulut Maraşlı, iş hayatına 1993 – 2003 yılları arasında hızlı tüketim ürünleri sektöründe Kraft Foods International ve H.O Sabancı Holding A.Ş. ortaklığı, Marsa Kraft şirketinde finans ve iş geliştirme yönetimlerinde çeşitli rollerde yer alarak başladı.

Bulut Maraşlı, Türk Yatırımcı İlişkileri Derneği (TUYID) Yönetim Kurulu Üyesi, American Turkish Society (ATS) Young Global Leaders Nomination Committee üyesi, International Academy of Television Arts & Sciences Alternate Yönetim Kurulu Üyesi, Profesyonel İş Kadınları Derneği (EWN) İstanbul Ofisi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesi, Global Board Ready Women Network (GBWN) üyesi ve G20 Genç Küresel Liderler Alumni üyesidir. 2013 yılında Amerikan Türk Cemiyeti’ne bağlı Genç Liderler’den biri seçilmiştir. World Economic Forum, MEI Dijital Medya Okur Yazarlığı Projesi İcra Kurulu ve MEI Strateji Yöneticileri Kurulu üyesidir.
Ayrıca, In Development- The Cannes Drama Creative Forum Danışma Kurulu üyesi ve International Emmy Awards uluslararası jüri üyesidir.
Özge Bulut Maraşlı, Sabancı Üniversitesinde Master derecesi bulunmaktadır, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. 2016 yılında Yönetim Kurulunda Kadın Projesi 2. Dönem Mentileri arasında yer alan Bulut Maraşlı 1996-98 dönemi Sabancı Holding’in Yetenek Havuzu üyesidir.

 

zeynepguclutenZeynep Güçlüten

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde okurken LCC’de stilistlik eğitimi almıştır. Tekstil ve deri sektöründe çalıştıktan sonra “Zeynep” markasıyla kendi şapka tasarımlarını yapmaya başlamıştır. İFSAK-İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nde temel fotoğraf eğitimi almıştır. Bir dönem Ajanda.tv’de ‘Tasarım Cadısı’ programını hazırlayıp sunmuştur. RNA Değişim Yönetimi’nin özel projelerinde yaratıcılık, farkındalık, imaj-algı denetimi konularında danışmanlık yapmaktadır.

 

 

Cathrine-BoyleCatherine E. Boyle

Catherine Boyle, ABD, Avrupa ve Asya’da 2001 yılından beri liderlik gelişimi üzerine başarı ile çalışmakta olan Amerikalı bir koç ve danışmandır.
Kariyerindeki başarı adımlarından bazıları; dünyanın en önde giden deniz taşımacılığı firmalarından biri için “çapraz-fonksiyonlu liderlik inisiyatifi” danışmanlığı, Avrupalı büyük bir medya şirketi için devam etmekte olan koçluk ve danışmanlık, 20 ayrı ülkede profesyonellerle başarılı koçluk ilişkileri kurmak ve Avrupa, Asya, Güney Amerika ve ABD’de danışmanlık firmaları arasında ittifaklar tesis etmektir.
Catherine Boyle, çalışma ortamlarında üretim artırıcı programların uygulanabilmesi konusunda danışmanlık yapmakta, yöneticiler için sürdürelebilir liderlik yeteneklerini geliştirmeye öncelik vermektedir. Kültürlerarası bütünleşme, başarılı azınlık desteği, organizasyonel değişim ve büyüme, başarılı ve zamanında teslim edilen projeler sunabilmek için partnerlik konularında uzmanlaşmıştır.
İletişim alanındaki akademik özgeçmişinden ve NASDAQ ile Pacific Borsaları’ndaki teknoloji odaklı çalışmalarından da yararlanılmaktadır. Corporate Scenes and Second City’de aldığı liderlik, doğaçlama ve yaratıcılık eğitimi, ayrıca Braided River Mediation Center tarafından lisanslı bir arabulucu olması projelerdeki çok yönlü bakış açısını desteklemektedir.
International Coaching Federation (ICF) tarafından onaylı bir Profesyonel Koç’tur (PCC).
Catherine Boyle şu anda ABD, Colorado’da yaşamakta, kayak, koşu, bisiklet sporlarıyla ilgilenmekte, yurtdışı seyahatleri yaparak yeni diller öğrenmeye olan ilgisini sürdürmektedir.
RNA Değişim Yönetimi bünyesinde; verimli ekipler yaratma ve yönetme, çatışma yönetimi, iletişim becerilerini geliştirme, yaratıcılık yeteneğini geliştirme, liderler için hikaye anlatıcılığı konularında danışmanlık yapmakta, özel projeler kapsamında bu konularda eğitimler vermekte ve koçluk yapmaktadır.

 

judithrasbandJudith Rasband

İmaj Yönetimi Danışmanlığı’nda uluslararası bir otorite olan Judith Rasband, ABD ve Kanada’daki devlet kurumlarına, belediyelere, özel sektördeki büyük kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarına danışmanlık yapmış, koçluk hizmeti ile bireylere de ulaşmıştır ve halen bu çalışmalarına devam etmektedir. CONSELLE L.C. Başkanı ve CEO’su, aynı zamanda CONSELLE İmaj Yönetim Enstitüsü Direktörü olan Judith Rasband, Uluslararası İmaj Danışmanları Birliği’nden(AICI) başarı ödülü alan dünyadaki sekiz Certified Image Master(CIM)’dan biridir.Yüksek lisans çalışması ile, giyim ve imajın estetik, sosyal ve psikolojik yönleri konusunda uzmanlaşmıştır. Kişisel görünüm, tavır ve etiketin genellikle duygusal ve hassas yönlerine eğilen Rasband, bir yıl içinde 250’nin üstünde seminer vermesi ile ün yapmıştır.İşine tutkuyla bağlı olan Rasband, moda ve imaj eğitmeni, yazar, köşe yazarı, konuşmacı, danışman, stilist ve film prodüktörü olarak farklı mesleki deneyimlere sahiptir.Kurumsal Müşterilere İmaj Danışmanlığı İmajı bir marka aracı olarak kullanan Rasband, birçok kurum ve dernek müşterisi ile çalışmıştır. Danışmanlık verdiği bazı kurumlar; Texaco, IBM, Marriott Corporation, Century21, AT&T, Bonneville Communications, Procter & Gamble, The Dietetics Association, Talbots, Bernina of America, Arthur Andersen, ABD Milli Eğitim Bakanlığı.
İmaj Danışmanlığı ile İlgili Görsel ve Basılı Yayınları
“İmaj Yönetimi için Pratik Referans Kitabı”, “Gardırop Stratejileri”, “Çok Yakışmış”, “Sektörün Kutsal Kitabı: Duruş ve Model Değiştirme” kitaplarının ve bazı ders kitaplarının yazarıdır. Makaleleri ve alıntıları USA Today, The Wall Street Journal, Entrepreneur, Men’s Health, Glamour, Shape, European Stars & Stripes, Threads, Woman’s Day, Family Circle, Image Update ve ulusal gazetelerde yayınlanmıştır. Oprah, Today, Good Morning America, ABC News, BBC gibi televizyon ve radyo programlarına çıkmış; ayrıca yerel haberlere ve talk şovlara da konuk olmuştur. Washington’da büyümüştür ve şu anda Utah’da 3.600 metrelik bir dağın eteklerinde yaşamaktadır. İlk gençlik yıllarında tiyatro ve dansla ilgilenen, seyahat etmeyi, ilginç restoranları ve tüm dünyadaki tarihi yerleri keşfetmeyi seven Judith Rasband, RNA Değişim Yönetimi’nin uluslararası danışmanlarından biridir.

 

markbrownMark Brown

Brüksel’deki Solvay İşletme Yüksek Okulu’ndan MBA derecesini, Washington D.C.’deki SAIS/Johns Hopkins Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi yüksek lisans derecesini almıştır.
Buenos Aires, Arjantin’deki Universidad de Belgrano’dan ‘Latin Amerika Politikası’ lisans diplomasına ve Florida Üniversitesi’nden Gazetecilik lisans derecesine sahiptir.
Uluslararası Koçluk Federasyonun’dan PCC(Professional Certified Coach) koçluk sertifikası bulunmaktadır ve Stratejik Üst Düzey Yönetici Birliği’nin (SECA) bir üyesidir.
1994’ten beri Avrupa’da yaşayan bir Amerikalı olarak, Doğu ve Batı Avrupa’da, Asya’da, Kuzey ve Güney Amerika’da kapsamlı liderlik gelişimi ve üst düzey yönetici eğitimi çalışmaları yapmıştır.
Şu anda üç dilde liderlik gelişimi ve çok uluslu firmalardaki üst düzey yöneticilere koçluk hizmetleri veren bir Portekiz firmasının yöneticis olarak görev yapmaktadır.
Üniversiteyi bitirdikten sonra dört yıl boyunca Amerikan ordusunda görev yapmış, ardından birkaç yıl Arjantin ve Brezilya’da çalışmış ve Washington’da yüksek lisans yapmıştır. Ekonomi eğitimi almış olan Mark, iş hayatına Exxon Şirketinde finansal analist olarak başlamıştır.
Mark, Solvay İşletme Yüksek Okulu ve Boston Üniversitesi Yüksek Lisans merkezinde Uluslararası Ekonomi ve yüksek lisans öğrencilerine İşletme dersleri vermiştir.
Belçika’da yaşarken, Avrupa Komisyonu’nun Bütçe, Ekonomi, İşletme ve Araştırma birimleri için birçok atölye çalışması düzenlemiştir. Aynı zamanda Lüksemburg ve Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu ve Adalet Divanı için çeşitli programlar yürütmüştür.
2003’ten bu yana, Lore Uluslararası Enstitüsü ile çalışmaktadır.
İngilizce, İspanyolca ve Portekizce bilmekte; aynı zamanda Fransızca ve Slovakça konuşabilmektedir.
Şu anda Portekiz’de yaşayan Mark, uzmanlık alanları doğrultusunda, RNA Değişim Yönetimi bünyesinde üst düzey ve kurumsal projelerde danışman, eğitmen ve koç olarak yer almaktadır.

 

vickieescudeVicki Escude

M.A., M.C.C., Master Certified CoachExecutive Leadership Coaching, LLC şirketinin CEO’su olan Vicki Escudé, Vanderbilt Üniversitesi lisans eğitiminin ardından, yüksek lisansını Batı Florida Üniversitesi’nde Psikoloji ve Rehberlik alanında tamamlamıştır. Master Certified Coach(MCC), Board Certified Coach ve Master Coach Trainer ünvanlarına sahiptir.Escudé, ABD, Avrupa ve Güney Amerika’da birçok kamu kurumu ve özel kuruluşa koçluk yapmış, koçluk ve ekip verimliliği seminerleri vermiştir. Şu anda Success Unlimited Network, (SUN), SECA için koç yetiştirmektedir ve Dallas’taki Teksas Üniversitesi İdari Birimler Fakültesi’nde Koçluk Sertifika Programı’nı düzenlemektedir.Escudé, Yenilikçi Koçluk Dersleri adıyla ve çeşitli modeller oluşturarak kurumsal koçluk ve eğitim seminerleri vermektedir. RNA Değişim Yönetimi bünyesinde, uluslararası kurumlarda çalışan yabancılara yönelik projelerde ve SUN Koçluk Programları’nda danışman ve eğitmen olarak yer almaktadır.“Gününüzü İsteklerinizle Şekillendirin!” isimli kitabı İngilizce, İspanyolca ve Portekizce olarak yayınlanmıştır.“İstediğiniz Her Şeyi Elde Etmek ve Daha Fazlası”, “Ustalığa Doğru Koçluk Eğitimi”, “Hızlı Yarışın Lideri: Önce Kendinizin Lideri Olun” (2011) kitaplarının yazarıdır. “Koçluk Felsefesi ve Uygulaması” (Wiley, 2008) ve “Danışmanlar için Pfeiffer Yıllığı” (Wiley, 2006) isimli kitaplara katkıda bulunmuştur. Koçlukla ilgili makalelerinden bazıları: Climate Dergisi’nde çıkan “Kurumsal Koçluk Atmosferi Yaratmak” ve Choice Dergisi’nde çıkan “Kendinizi Geliştirin, İşinizi Geliştirin”.