Rana Özşeker

Rana Özşeker

Eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı ve kariyerine Pricewaterhouse‘da (PwC) Denetim Asistanı olarak başladı.

Procter & Gamble (P&G) Türkiye’de ve ayrıca Kafkasya-Orta Asya Cumhuriyetleri’ndeki temsilicikte Muhasebe Müdürlüğü, Perfetti Türkiye’de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerini yürüttü. SDV Horoz, Ingersoll Rand Türkiye ve Allied Domecq firmalarının kuruluş aşamalarında çalıştı ve  üst düzey yöneticilik yaptı.

Dünyanın en saygın koçluk eğitim firmalarından The Coaches Training Institute (CTI)’dan ve Success Unlimited Network (SUN)’dan ‘Koçluk’ ve Team Coaching International (TCI)’dan ‘Takım Koçluğu’ eğitim ve sertifikaları almıştır. Conselle Institute of Image Management (USA) ve First Impressions (UK) algı, imaj, iletişim konularında eğitim ve sertifika aldığı kurumlardandır.

İş hayatına, 2005 yılından itibaren yönetici ortağı olduğu RNA Değişim Yönetimi’de değişim, algı ve liderlik konularında yürüttüğü koçluk-eğitim-danışmanlık projeleriyle devam etmektedir. Birey, takım ve kurumlarda değişimin insana dokunan tarafında çalışırken, değişimin en önemli bileşenlerinden biri olan algıyı içinde barındıran yöntemleri kullanmayı tercih etmektedir.

Gelecekteki lider ve liderlik algısı Özşeker’in son dönemdeki çalışmalarında odak noktasını oluşturmaktadır. Rana Özşeker, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ve Bilgi Üniversitesi‘nde “İnsan Kaynaklarında Algı Yönetimi” dersleri vermektedir.