Sizi Zinde Tutacak 6 Alışkanlık

0

1- Meditasyon: Sağlığınıza olan sayısız katkısının yanında, zihinsel meditasyon stresi azaltır ve insan ilişkilerinizi kuvvetlendirir.
2- Hatırlama Egzersizi: Belli aralıklarla yapılan hatırlama egzersizleri beyninizin yeni görevlere ve ortamlara adapte olma surecini hızlandırır.
3- Okumak: Okumanın herkes tarafından bilinen yararlarının yanı sıra bir de pek bilinmeyen ama oldukça önemli yanları da bulunmaktadır. Sık okumak sahip olduğunuz bilgileri daha hızlı analiz etmenizi sağlar. Bu da örneğin toplantılarınızı daha iyi kurgulamanızı ve daha etkili sonuçlar alabilmenizi sağlar.
4- Yeterli Seviyede Uyku: Uyku beyninizin kendini yenilediği bir aktivitedir. Kaliteli bir uyku hafıza, odaklanma, kritik düşünme gibi yetkinliklerinizi geliştirir.
5- Sosyalleşmek: Yeni fikirler, yeni bakış açıları ve çok daha fazlasını öğrenmek için sosyal ortamlarda bulunmak ve yeni insanlarla tanışmak oldukça önemlidir. Bu sayede kendi dünyanızın sınırlarını genişletebilir ve daha pozitif bir bakış açısına sahip olabilirsiniz.
6- Spor: Fiziksel egzersizlerin zihinsel olarak da rahatlamak getirdiği kanıtlanmış bir gerçektir. Oksijence zengin kanın beyninize gitmesi kısa sureli bir zihinsel rahatlama sağlamaktadır.

Kaynak: inc.com

Share.

About Author

Leave A Reply