Uzun Süreli Evden Çalışma Düzenine Uyum Sağlamanızı Kolaylaştıracak 3 Öneri

0

Birçok şirket pandemi sebebiyle uzak çalışma sistemine geçiş yaptı. Her ne kadar normalleşme çalışmaları başlamış olsa da, birçok şirket evden çalışma düzenini en az birkaç ay daha uzatmayı planlıyor. Bu değişim sürecinde size yardımcı olacak 3 önerimiz var:

  1. Çalışmayı ne zaman bitireceğinizi netleştirin. Evden çalışırken iş ve özel hayat dengesini kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Belli bir saat sonrasında emaillerinize ya da mesajlarınıza olabildiğince bakmamaya çalışın. Hatta mümkünse iş bilgisayarınızı ya da iş için kullandığınız diğer araçları, çalışma gününü tamamladıktan sonra göremeyeceğiniz bir yere kaldırın.
  2. İzin günlerini kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle tatile gidemediğiniz için izin kullanmak size vakit kaybı gibi gelse de, belirli aralıklarla izin kullanmaya ve işten tamamen uzaklaşmaya çalışın.
  3. Ev ofisinize yatırım yapın. Çalışacağınız oda, masanız, hatta odanızdaki ışık bile gün içerisinde enerjinizi belirleyen oldukça önemli etkenlerden. Yapacağınız küçük geliştirmeler bile sizin verimliliğiniz üstünde sandığınızdan büyük bir etki yaratabilir.
Share.

About Author

Leave A Reply