Etki Evi

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

“2015 yılında tüm Birleşmiş Milletler Üye Devletleri tarafından kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkeler tarafından küresel bir ortaklık içinde acil eylem çağrısıdır. 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SDG) bulunmaktadır. Yoksulluğu ve diğer yoksunlukları sona erdirmenin, iklim değişikliğiyle mücadele ederken ve okyanuslarımızı ve ormanlarımızı korumaya çalışırken, sağlığı ve eğitimi iyileştiren, eşitsizliği azaltan ve ekonomik büyümeyi teşvik eden stratejilerle el ele gitmesi gerektiğini savunur.”

Daha iyi bir gelecek ve dünya için, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri doğrultusunda Afrika, Güneydoğu Asya ve Doğu Avrupa’da destek verdiğimiz kurum ve girişimlerle etki ve sürdürülebilirlik alanında da varlığımızı sürdürüyoruz.

quotation

"Sosyal girişimci olmak istiyorum."

"Sosyal bir girişimim var ve destek arıyorum."

"Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden sorumluyum, destek almak istiyorum."

Sosyal Girişimciliğe Yolculuk Programı

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden biri veya birkaçı etrafında iş kurmak isteyen sosyal girişimcileri eğitiyor, hazırlıyor ve yolculuklarında destek oluyoruz.

Sosyal Girişimcilik Destek Programı

Girişimcilerin sosyal etki, amaç ve karlılıklarını entegre ederek iş ve gelir modellerini hazırlamalarına yardım ediyoruz. Mentorluk ve Danışma Kurulu desteği veriyoruz.

Sosyal Etki Projeleri

Kurumlara, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin sosyal konulara odaklanan (3, 5, 8, 10, 16 ve 17) projelerinde iş ortağı olarak olarak destek oluyoruz. Çalıştığımız konular arasında şu projeler yer alıyor;

• Cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi ve kadın liderliği
• Üniversite öğrencilerine yönelik gelişim programı
• Kırsal alanda yaşayan kadınların istihdam edilmesi
• Toplumun refah ve esenliğinin arttırılması

The Sustainable Development Goals

Global Etki Projelerimizden

Çalıştığımız Bölgeler

Afrika (Kenya, Nijerya, Kamerun), Güneydoğu Asya(Hindistan), Avrupa (Finlandiya, Romanya) farklı projelerde yer aldığımız ve etki yarattığımız bölgelerdir. Sosyal girişimlere destek oluyor ve onlarla birlikte projeler tasarlıyoruz.

The Amazing Women

Nijerya’da, çalışan bir anne olan Buchi Nduka tarafından kurulan The Amazing Women çalışmalarına izin verilmeyen kadınlara, online iş kurmaları konusunda destek veriyor.

Starspark

Nijerya’lı Fasoranti Damilola, kırsal bölgelerde yaşayan ve işimkanı bulamayan gençlere eğitim ve mentorluk desteği sağlayan Starspark ile etki yaratıyor.

Denis Miki Foundation

Kamerun’lu Emily Miki, öldürülen babası adına kurduğu vakıfve sosyal girişimi ile savaş bölgesindeki genç kadınlara destek oluyor.

Global Etki Projelerimizden

Avrupa Birliği Projeleri

Bitlis, Bingöl ve Mardin’de kadın istihdamını arttırmak için yapılanAvrupa Birliği tarafından fonlanan projelerde iş ortağı olarak çalıştık. Ülkemizin ilgiye ihtiyaç duyan bölgelerinde kadının güçlenmesine yönelik projelerde olmaktan gurur duyuyoruz.

G(irls) 20 - Araştırma

G20 kapsamında çalışmalar yapan G(irls) 20 için, Türkiye’deki 16-21 yaş arası genç kadınların ekonomiye katkısı, eğitime ulaşımları ve önlerindeki engellere dair geniş kapsamlı bir araştırma yaparak toplumun fotoğrafını çektik.

Bireysel Vizyon Atölyeleri

Çeşitli üniversitelerde öğrenim gören genç kızlarımızın hayata hazırlanmaları, gelecek hedeflerini koyabilmeleri ve bilinçli iş seçimleri yapabilmeleri için Turkish WIN ile ortak yaptığımız atölye çalışmalarımızı çok sevdik.

Değişimi Birlikte Yönetelim!

Projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak, referanslarımız hakkında konuşmak, şirketinizde başlayacak değişim projeleri için birlikte yol almak için bize yazın.