Rana Özşeker

RNA Değişim Yönetimi’nin kurucusu Zeynep Rana Özşeker, eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine Pricewaterhouse‘da (PwC) Denetim Asistanı olarak başladı. Procter & Gamble (P&G) Türkiye’de ve  Kafkasya-Orta Asya Cumhuriyetleri’nde Muhasebe Müdürlüğü, Perfetti Türkiye’de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerini yürüttü. SDV Horoz, Ingersoll Rand Türkiye ve Allied Domecq firmalarının kuruluş aşamalarında çalıştı ve üst düzey yöneticilik yaptı.

Zeynep Rana Özşeker, The Coaches Training Institute (CTI)’dan ile Success Unlimited Network (SUN)’dan ‘Koçluk’, Team Coaching International (TCI)’dan ‘Takım Koçluğu’ eğitim ve sertifikaları almıştır. Conselle Institute of Image Management (USA) ve First Impressions (UK) algı, imaj, iletişim konularında eğitim ve sertifika aldığı kurumlardandır. Association for Talent Development (ATD)’den Değişim Yönetimi sertifikası bulunmaktadır. Bahçeşehir & Bilgi Üniversiteleri’nde master sınıflarında ders vermiştir.  

Özseker, kadının iş dünyasında güçlü bir varlık göstermesinin, gelecek için çok önemli olduğuna inanmakta ve Cherie Blair Foundation for Women, European Bank for Reconstruction & Development, Turkish Women International Network and Professional Women Network gibi derneklerde kadın girişimci ve yöneticilere mentorluk yapmaktadır. 2015 yılında G20 zirvesinde kullanılmak üzere, Türkiye’deki genç kızların önündeki kültürel ve ekonomik engeller ve bunların değişmesi için yapılması gerekenlerle ilgili G(irls)20 için kapsamlı bir çalışma yürütmüş ve rapor hazırlamıştır.

Farklı platformlarda girişimlere ve girişimcilere mentorluk ve danışmanlık yapan Özşeker, Arya Kadın Yatırım Platformu’nda İcra Kurulu Üyesi ve Arya Yatırımcısıdır.

 

Mehmet Özşeker

Eğitimini İstanbul Erkek Lisesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.İş hayatına PriceWaterhouse(PWC)’da Denetim Asistanı olarak başlayan Mehmet Özşeker, Takım Lideri ve Denetim Müdürü olarak bu kurumda kariyerine devam etti. Halk Sigorta ve Alfa Menkul Değerler’de üst düzey yöneticilik, Electra Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptı.Kurucu ortağı olduğu RNA Değişim Yönetimi’nde yönetim danışmanı olarak kariyerine devam etmektedir.1994 yılından bu yana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik, 1995 yılından bu yana ise Muhasebe Uzmanlığı sertifikasyonlarına sahiptir.

Bir yandan şirket kurulumu, stratejik planlama ve sistem kurulması konularında uzmanlaşan Özşeker, diğer yandan fotoğrafçılıkla ilgilenmekte, farklı kültürleri keşfetmek amacıyla sık sık seyahatler yapmaktadır.

 Üst düzey yönetici olarak edindiği deneyimleri, aldığı eğitimlerle harmanlayarak; girişimcilere ve Türkiye pazarına girmek isteyen şirketlere RNA Değişim Yönetimi bünyesinde danışmanlık yapmaktadır. 

Gülden Döğerli

İTÜ Tekstil Mühendisliği lisans ve yüksek lisans eğitiminden sonra tekstil sektöründe planlama, müşteri temsilciliği görevlerinde bulundu.

1996 – 2001 arası orta uzun vadeli yatırım projelerinin değerlendirilmesi üzerine teknik uzman olarak Yatırım Bankasında çalıştı. 2007 – 2010 yılları arasında eşinin görevi nedeniyle yaşadığı Almanya’da yeni bir dil öğrenmenin,  yeni bir yaşam düzenine ve farklı kültürlere adaptasyonun zor ama güzel tecrübelerini kazandı. Bu sırada modanın önde gelen firmalarından Hugo Boss‘da planlama süreçlerinde görev yaptı.

2010 yılı itibariyle İstanbul’da yaşayan Gülden Döğerli Acar, RNA Değişim Yönetimi projelerinde Değişen Kültürler ve Alışkanlıklar, Zamanla Değişen Yaşamlar,  Küreselleşen Dünyamızda Her Yerde Her Şeyin Benzerliği Buna Karşın Gidiş Gelişlerdeki Büyük Değişimler üzerine danışmanlık yapmakta, özellikle Expat (Expatriate-Yabancı Ülkede çalışan ve Yaşayan Kişilere) ve Expat ailelerine yönelik sosyal yaşam deneyimi konularında atölye çalışmaları tasarlamakta, Expat Proje Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Hande Aksu

El sanatları ve halkla ilişkiler eğitimini tamamladıktan sonra çalışma hayatına satış sektöründe başlamıştır. Sektörel tecrübesini; ekip iletişimi, takım ruhu, satış ve pazarlama alanlarındaki eğitimlerle zenginleştirmiştir. Deneyimlerinin yeterli olgunluğa ulaştığı noktada, girişimci ruhunu ortaya çıkararak medikal sektörde kendi işini kurma kararı almıştır. Güçlü iletişim becerisi ve liderlik özellikleri sayesinde donanımlı ekiplerin yetişmesinde eğitimci yanıyla rol almış; ekibiyle birlikte birçok başarıya imza atmıştır. Bütün bu süreç boyunca en önemli yol göstericilerinden biri seramik tutkusu olmuştur. Çamura şekil vermek değil, çamurla birlikte şekillenmek olarak gördüğü seramik sanatının getirdiği esneklik ve değişim, hem kendisine hem çocuklarına yol haritaları çizerken hayat mottosu olmuştur. Hayat boyu eğitime, gelişime ve değişime olan inancı 2018 yılında yolunun RNA Değişim Yönetimi ile kesişmesini sağlamıştır. O günden bu yana kariyerine RNA Değişim Yönetimi Eğitim Koordinatörü olarak, kurumlara ve bireylere özgü projelerin eğitsel süreçlerindeki planlamaları konusunda destek vererek sürdürmektedir.

Elif Baziki

Özel İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2019’da Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2020 yılında ise Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı programına girmeye hak kazandı.

 

Lisans yıllarında, “Ebeveyn bağlanma stili ile bireylerin çocuklarının yeme davranışı” üzerine yapılan bir projede gönüllü olarak yer aldı. 2016 yılında, ICASSI, International Committee of Adlerian Summer Schools and Institutes’da çeşitli mesleki eğitimlere katıldı, yine aynı yıl Olgu Psikolojik Danışmanlık’ta Psikodrama Yaşantı Grubu’nda Psikodrama Eğitimi aldı. Lisans süresi boyunca Nöromarketing ve Mindfulness gibi workshoplara katıldı. AASP, Association for Applied Sport Psychology, USA akredite program olan Spor ve Performans Psikolojisi eğitimi sertifikasına sahip. Bu program kapsamında Beşiktaş Spor Klubü- Basketbol altyapı biriminde Psikolog olarak staj yaptı. Fransız La Paix Hastanesi’nde eğitim/staj programına katıldı ve Bahçeşehir eSpor Birimi’nde Gönüllü Psikolog olarak çalıştı. Klinik Psikoloji alanında bireysel terapileri de kapsayan Dinamik Psikoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi Eğitimleri’nin yanı sıra,  ICF-ACSTH Akrediteli Uluslararası Profesyonel Uzman Koçluk Eğitimi’ni tamamladı. Anadalı psikoloji ile koçluk becerilerini bir arada kullanarak bireylerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

2006 yılında, ilkokula giderken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı-zamanlı Arp Bölümü öğrencisi olmaya hak kazanan Elif Baziki, 2008 yılında Yıldız Teknik Genç Arpistler Konserinde yer aldı. Associated Board of  the Royal Schools of Music, ABRSM kurumunun beşinci seviye Müzik Teorisi  sertifikasına sahip. Çocuk yaşlarında, Galatasaray Spor Kulübü ve Enka Spor Kulübünde lisanslı yüzücülük yapmış olmak, Akademi Otuzbeş Buçuk Eğitim’de aldığı oyunculuk eğitimi ve müzikle iç-içe olmak, özellikle  “performans, performans kaygısı, tükenmişlik sendromu, işyeri ve günlük yaşamda iyi oluş, farklılıklara açık olma ve değişim” gibi konulara yönelmesini sağladı.

Referanslarımız

Çözüm Ortaklarımız

ACMP Turkey - RNA
RNA, ACMP Turkey Ana Sponsorudur.

Değişimi birlikte yönetelim!

Projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak, referanslarımız hakkında konuşmak, şirketinizde başlayacak değişim projeleri için birlikte yol almak için bize yazın.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]