Rana Özşeker

Değişim Yönetimi Profesyoneli

RNA Değişim Yönetimi’nin kurucusu Rana Özşeker, eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine Pricewaterhouse‘da (PwC) Denetim Asistanı olarak başladı. Procter & Gamble (P&G) Türkiye’de ve  Kafkasya-Orta Asya Cumhuriyetleri’nde Muhasebe Müdürlüğü, Perfetti Türkiye’de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerini yürüttü. SDV Horoz, Ingersoll Rand Türkiye ve Allied Domecq firmalarının kuruluş aşamalarında çalıştı ve üst düzey yöneticilik yaptı.

Rana Özşeker, The Coaches Training Institute (CTI)’dan ile Success Unlimited Network (SUN)’dan ‘Koçluk’, Team Coaching International (TCI)’dan ‘Takım Koçluğu’ eğitim ve sertifikaları almıştır. Conselle Institute of Image Management (USA) ve First Impressions (UK) algı, imaj, iletişim konularında eğitim ve sertifika aldığı kurumlardandır. Association for Talent Development (ATD)’den Değişim Yönetimi sertifikası bulunmaktadır. Bahçeşehir & Bilgi Üniversiteleri’nde master sınıflarında ders vermiştir.  

Özseker, kadının iş dünyasında güçlü bir varlık göstermesinin, gelecek için çok önemli olduğuna inanmakta ve Cherie Blair Foundation for Women, European Bank for Reconstruction & Development, Turkish Women International Network and Professional Women Network gibi derneklerde kadın girişimci ve yöneticilere mentorluk yapmaktadır. 2015 yılında G20 zirvesinde kullanılmak üzere, Türkiye’deki genç kızların önündeki kültürel ve ekonomik engeller ve bunların değişmesi için yapılması gerekenlerle ilgili G(irls)20 için kapsamlı bir çalışma yürütmüş ve rapor hazırlamıştır.

Farklı platformlarda girişimlere ve girişimcilere mentorluk ve danışmanlık yapan Özşeker, Arya Kadın Yatırım Platformu’nda İcra Kurulu Üyesi ve Arya Yatırımcısıdır.

 

Mehmet Özşeker

Eğitimini İstanbul Erkek Lisesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.İş hayatına PriceWaterhouse(PWC)’da Denetim Asistanı olarak başlayan Mehmet Özşeker, Takım Lideri ve Denetim Müdürü olarak bu kurumda kariyerine devam etti. Halk Sigorta ve Alfa Menkul Değerler’de üst düzey yöneticilik, Electra Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptı.Kurucu ortağı olduğu RNA Değişim Yönetimi’nde yönetim danışmanı olarak kariyerine devam etmektedir.1994 yılından bu yana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik, 1995 yılından bu yana ise Muhasebe Uzmanlığı sertifikasyonlarına sahiptir.

Bir yandan şirket kurulumu, stratejik planlama ve sistem kurulması konularında uzmanlaşan Özşeker, diğer yandan fotoğrafçılıkla ilgilenmekte, farklı kültürleri keşfetmek amacıyla sık sık seyahatler yapmaktadır.

 Üst düzey yönetici olarak edindiği deneyimleri, aldığı eğitimlerle harmanlayarak; girişimcilere ve Türkiye pazarına girmek isteyen şirketlere RNA Değişim Yönetimi bünyesinde danışmanlık yapmaktadır. 

Gülden Döğerli

İTÜ Tekstil Mühendisliği lisans ve yüksek lisans eğitiminden sonra tekstil sektöründe planlama, müşteri temsilciliği görevlerinde bulundu.

1996 – 2001 arası orta uzun vadeli yatırım projelerinin değerlendirilmesi üzerine teknik uzman olarak Yatırım Bankasında çalıştı. 2007 – 2010 yılları arasında eşinin görevi nedeniyle yaşadığı Almanya’da yeni bir dil öğrenmenin,  yeni bir yaşam düzenine ve farklı kültürlere adaptasyonun zor ama güzel tecrübelerini kazandı. Bu sırada modanın önde gelen firmalarından Hugo Boss‘da planlama süreçlerinde görev yaptı.

2010 yılı itibariyle İstanbul’da yaşayan Gülden Döğerli Acar, RNA Değişim Yönetimi projelerinde Değişen Kültürler ve Alışkanlıklar, Zamanla Değişen Yaşamlar,  Küreselleşen Dünyamızda Her Yerde Her Şeyin Benzerliği Buna Karşın Gidiş Gelişlerdeki Büyük Değişimler üzerine danışmanlık yapmakta, özellikle Expat (Expatriate-Yabancı Ülkede çalışan ve Yaşayan Kişilere) ve Expat ailelerine yönelik sosyal yaşam deneyimi konularında atölye çalışmaları tasarlamakta, Expat Proje Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Hande Aksu

El sanatları ve halkla ilişkiler eğitimini tamamladıktan sonra çalışma hayatına satış sektöründe başlamıştır. Sektörel tecrübesini; ekip iletişimi, takım ruhu, satış ve pazarlama alanlarındaki eğitimlerle zenginleştirmiştir. Deneyimlerinin yeterli olgunluğa ulaştığı noktada, girişimci ruhunu ortaya çıkararak medikal sektörde kendi işini kurma kararı almıştır. Güçlü iletişim becerisi ve liderlik özellikleri sayesinde donanımlı ekiplerin yetişmesinde eğitimci yanıyla rol almış; ekibiyle birlikte birçok başarıya imza atmıştır. Bütün bu süreç boyunca en önemli yol göstericilerinden biri seramik tutkusu olmuştur. Çamura şekil vermek değil, çamurla birlikte şekillenmek olarak gördüğü seramik sanatının getirdiği esneklik ve değişim, hem kendisine hem çocuklarına yol haritaları çizerken hayat mottosu olmuştur. Hayat boyu eğitime, gelişime ve değişime olan inancı 2018 yılında yolunun RNA Değişim Yönetimi ile kesişmesini sağlamıştır. O günden bu yana kariyerine RNA Değişim Yönetimi Eğitim Koordinatörü olarak, kurumlara ve bireylere özgü projelerin eğitsel süreçlerindeki planlamaları konusunda destek vererek sürdürmektedir.

Referanslarımız

Çözüm Ortaklarımız

Logos
RNA, ACMP Turkey Ana Sponsorudur.

Değişimi birlikte yönetelim!

Projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak, referanslarımız hakkında konuşmak, şirketinizde başlayacak değişim projeleri için birlikte yol almak için bize yazın.